Paksi Sportegyesület hírei

2005. augusztus 17.
Labdarúgás - NB II-es labdarúgó Bajnokság Nyugati csoport

Az NB II-es labdarúgó Bajnokság Nyugati csoportjában szereplő Lengyel gárda impozánsan kezdte az új csoportban a szezont. Két mérkőzésből 6 pontot gyűjtöttek be.
Augusztus 7-én Barcson léptek pályára a fiúk. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a szünet utáni cserének köszönhetően átvettük az irányítást. A sokadik kínálkozó helyzetet a 78. percben Benedeczki használta ki, és befejelte a győzelmet jelentő gólt. Barcs – PSE 0:1.

Hazai pályán augusztus 13-án húzták magukra a zöld – fehér mezt focistáink a győri Integrál DAC együttese ellen. Hasonlóan a barcsi mérkőzéshez az első félidőben nem a mieink vitték el a pálmát. Rögtön a mérkőzés elején Ambrus kezezéséért 11-est ítélt a bíró, melyet Kovács Attila bravúrosan hárított. A 6. percben azonban nem kegyelmeztek a győriek, Czetti a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. Hefflernek a 39. percben sikerült egyenlítenie, így kicsit fellélegezhetett a hazai szurkolótábor. A második félidőben egy másik PSE jött ki a pályára. Lengyel Ferenc edző kettős cseréje után Varga beadásából Böde fejelte a DAC hálójába a bőrt, ezzel beállítva a 2-1-es végeredményt. A szép számú közönség ünneplése közepette Gszelmann Henrik a Paksi Labdarúgó Klub felajánlásából egy üveg pezsgőt adott át az általuk legjobbnak ítélt játékosnak, a nagyszerűen védő Kovács Attilának.

A csoport állása:

1. Felcsút          2         2         -         -         7-2         +5         6
2. Gyirmót        2         2         -         -         6-1         +5         6
3. Haladás        2         2         -         -         5-2         +3         6
4. PSE                2         2         -         -         3-1         +2         6
5. Budakalász 2         1         -         1         5-4         +1         3
6. Mosonmagyaróvár 2 1 - 1 2-2 0 3
7. Celldömölk 2 1 - 1 1-1 0 3
8. Ajka 2 1 - 1 4-5 -1 3
9. Balatonlelle 2 1 - 1 2-3 -1 3
10. Siófok BFC 2 1 - 1 3-5 -2 3
11. Hévíz 1 - 1 - 1-1 0 1
12. Barcs 2 - 1 1 1-2 -1 1