Paksi Sportegyesület hírei

2005. augusztus 30.
Labdarúgás - Négyből négy

Az NB II. Nyugati- csoportjában szereplő felnőtt labdarúgó csapatunk a negyedik fordulóban megszerezte negyedik győzelmét. Ezúttal az egykoron szebb napokat megélő, két éve még NB I-ben szereplő szombathelyi Haladás együttesét győzték le 3-0-ra.
Csapatunk győzelmét a mintegy 1000 szurkoló mellett a Sport2 jóvoltából az egész ország láthatta.
A találkozó jól kezdődött számunkra. A 14.percben a szombathelyi Nagy G. buktatta Kiss Tamást a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Buzás Attila a jobbra vetődő Rózsa kapus mellett a bal alsó sarokba lőtte (1-0). A 42.percben a kitörő Kisst Terebi buktatta a vendég kaputól 18 méterre. A letett labdát Buzás a bal kapufára lőtte, s az onnan kipattanó labdát Böde Dani a kapu torkából elhibázta.
Fordulás után csapatunk ismét nagyobb iramra váltott, de újabb gólra a 77.percig várni kellett. Ekkor Kovács Attila kirúgását az egyik szombathelyi védő saját kapuja felé fejelte, Kiss Tomi lecsapott a labdára, lefutotta a védőket, majd elhúzott a kifutó Rózsa mellett is és 10 méterről az üres kapuba gurított (2-0). A 83.percben Báló Tamás kapott jó labdát a jobbszélen, s kapásból 12 méterről a jobb kapufát találta telibe. A 88. percben végleg megpecsételődött a Haladás sorsa. Történt, hogy Báló végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, a rövid sarokra belőtt labdája egy védőről Fehér elé pattant, s Attila ballal, félmagasan a kapu jobb oldalába emelte (3-0).
Akik a győzelmet kiharcolták: Kovács A. - Abonyi 5 (Pulcz 6,58.p.), Benedeczki 6, Fehér 6, Bán 5- Mészáros 6, Tamási 6, Kiss T. 8, Buzás 7 (Heffler 6, 58.p.), Báló 7- Böde 6 (Varga L. -, 62.p.).