Paksi Sportegyesület hírei

2005. szeptember 19.
Labdarúgás
Újabb fontos győzelem: PSE- Mosonmagyaróvári TE 3-0 (0-0)

Az NB II Nyugati csoportjában szereplő felnőtt labdarúgó csapatunk újabb fontos győzelmet aratott a táblázat nyolcadik helyén álló Mosonmagyaróvár ellen.
Fiaink nehezen lendültek játékba, többször is eljutottunk a vendégek tizenhatosáig, de ott elfogyott a tudomány. A 25.percben a vendégek szerezhettek volna vezetést, de Méry átadásából Schnatovich a bal kapufát találta telibe. Fordulás után csapatunk szinte egy kapura játszott, de az irányzékkal továbbra is baj volt. Az első gólra majd hetven percet kellett várni. Történt, hogy a 67.percben Buzás 23 méterről küldött szabadrúgását az előre lopakodó Fehér mellel maga elé tette és félfordulatból 6 méterről a kapuba lőtt (1-0). Öt perccel később egyenlítési lehetőséget akadályozott meg kapusunk, Kovács Attila. Schafranek 15 méterről célozta meg kapunkat, de Attila nagy bravúrral szögletre tenyerelte a labdát. A 81.percben Báló futott el a balszélen, beadását Varga „Api” 5 méterről kisodródva kapura lőtte, s a labda a vendégek portása, Antal lábáról a saját kapujába pattant.(öngól) 2-0. Két perccel később ismét Báló volt a főszereplő. A középpályás kiugrott a védők közül, s a kapujából kifutó Antal felett 20 méterről a hálóba emelt (3-0).
Egy félidőnyi előnyt adtunk a vendégeknek, de ezzel szerencsénkre nem tudtak élni. Szünet után végig az történt a pályán amit csapatunk akart, s fölényünk végül gólokban is megmutatkozott.
A három csillagosra értékelt találkozó lefújása után a 700 lelkes szurkoló vastapssal jutalmazta csapatunk győzelmét.
Akik a győzelmet kiharcolták: Kovács A. - Ambrus, Fehér, Benedeczki, Vizdár - Mészáros, Tamási, Kiss T.,(Gábor 85.p.) - Buzás ( Pulcz 75.p.), Báló - Szabados (Varga L.59.p.)
Lengyel Ferenc csapatunk edzője így értékelte a mérkőzést: Az I. félidőben kellett volna egy gólt rúgni, akkor könnyebb mérkőzés lett volna. Örülök, hogy a két hetes szünetet tartalmasan sikerült kihasználni.