Paksi Sportegyesület hírei

2005. október 01.
Labdarúgás / PSE - Dunaújváros 2:0

Ezüstérmes helyen a csapatunk

Tovább tart az NB II. Nyugati csoportjában szereplő labdarúgó csapatunk sikeres menetelése. Az eddig lejátszott nyolc fordulóból hetet megnyertünk, az egyetlen vereséget az ötödik fordulóban a BKV Előre otthonában szenvedtük el. Hétvégén a 8. fordulóban a három éve NB I-ben bajnokságot nyert Dunaújváros együttesét fogadtuk.
A találkozón a Kovács A.(6)- Ambrus (6), Fehér (7), Benedeczki (6), Vizdár (5)- Mészáros (7), Tamási (8), Kiss T. (6), Buzás (6)- Szabados (5), Báló (6) összeállítású csapat kezdett, majd a 47.percben Vzdár helyére Barics (5), az 57.percben Szabados helyére Varga L (5), míg a 80.percben Báló helyére Böde (-) állt be.
A találkozón jól kezdett csapatunk, de a 15. percben az előre törő Ambrus 22 méterről megeresztett lövése a felsőléc fölött suhant el. A 25. percben az újvárosiak szerezhettek volna vezetést, de Facskó, Szauter, Kuti L. adogatás után az utóbbi 3 méterről mellé fejelt. Ami nem sikerült a vendégeknek, az sikerült nekünk. A 26. percben Báló átadásából Buzás 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0). Tíz perccel később növelhettük volna előnyünket, de Kiss T. 5 méterről küldött fejesét a vendégek kapusa nagy bravúrral tenyerelte léc fölé. Szünet után az 50.percben Buzás jobb oldalról ívelt be szabadrúgást, s az előre lopakodó Fehér 10 méterről a bal felső sarokba bólintott (2-0).
Nézőcsúcs előtt végig jó iramú, változatos mérkőzésen mi irányítottuk a játékot, s újabb győzelmünkkel megtartottuk második helyünket a táblázaton.
Mérkőzés után így értékelt Lengyel Ferenc a csapat edzője: „Magabiztos győzelmet arattunk, melyet Péter Norbertnak ajánljuk gyermeke születése alkalmából.”