Paksi Sportegyesület hírei

2005. október 10.
Labdarúgás - Az NB II. Nyugati csoport élén a Paksi SE

Szombaton igazi rangadót vívott csapatunk a bajnokság 9. fordulójában. A tabella második és harmadik helyezettje csapott össze, melyet a Sport 2 élőben közvetített. Eddig kétszer játszottunk egymással, 2004. őszén Pakson (1:1), majd ez év májusában Gyirmóton (0:0). Nem a legjobb előjelekkel indultunk szombaton reggel a Győr melletti településre – Vizdár és Szabados sérülés, Heffler válogatottbeli szereplés miatt hiányzott. Lengyel Ferenc így a Kovács – Ambrus, Fehér, Benedeczki, Barics – Mészáros, Tamási – Kiss, Buzás, Báló- Varga összeállításban küldte pályára a csapatot. Az első félidőben nagy küzdelem folyt helyzetek nélkül, rengeteg kemény összecsapással, aminek áldozata Báló Tamás lett a 20. percben Horváth Rudolffal való találkozásakor.
Szünet után fölénybe került csapatunk, amit Kiss Tamás és Tamási Gabi helyzete jelzett. A 61. percben szöglet után Barics Peti lőtt a kapuba. Vezető gólunk után Károlyi egyenlíthetett volna, de elhibázta a lehetőséget. A 71. percben eldöntöttük a rangadót – Kiss Tomi fejelt Varga elé és „Api” 10 méterről ballal kapuba rúgta első gólját, megkoronázva ezzel teljesítményét, melyért övé lett a mérkőzés legjobbjának járó pezsgő.
A győzelem értékét növeli, hogy egy veretlen, a mérkőzés előtt mindössze négy gólt kapott csapatot sikerült legyőznünk, melyhez a sportszerű gyirmóti vezetőkön kívül a mérkőzést megtekintő volt mester, Klement István is gratulált.
Az esti órákban hazaérkező csapatot a törzsszurkolók és keretünk tiszteletbeli tagja, Éger Laci fogadta a Fehérvári úton. Ezúton is köszönjük a buzdítást.