Paksi Sportegyesület hírei

2005. október 18.
Labdarúgás - Tartja vezető pozícióját a PSE

Az NB II Nyugati-csoportjában szereplő felnőtt labdarúgó csapatunk tartja jó formáját, a 10. fordulóban újabb győzelmet aratott. Ezúttal a táblázat 8. helyén álló Balatonlelle csapatát késztette megadásra. Csapatunk 1-0-s félidő után 2-1-re győzött, s győzelmünkkel továbbra is tartjuk vezető pozíciónkat a táblázaton.
De nézzük mi is történt a mérkőzés kilencven perce alatt. Az első játékrészben akadozott a gépezet, alig történt említésre méltó esemény. Aztán a 43. percben megérkezett a várva-várt gól. Történt, hogy Buzás Attila szabadrúgást ívelt a lellei kapu elé, s a jól helyezkedő Tamási Gábor 6 méterről a hálóba fejelte a labdát (1-0).
Az 58. percben növelhettük volna előnyünket, de a jobb oldalon elfutó Kiss Tamás 12 méterről a kapufát találta telibe. Ami nem sikerült Kissnek, az sikerült a Balaton-parti Petrovicsnak. A 68. percben Ágoston futotta le védőinket, s átadását Petrovics 13 méterről a kiszolgáltatott helyzetben került Kovács Attila mellett a hálóba talált (1-1). A 78. percben a szünetben csereként pályára lépő Gábor Gergő szerzett egy lepattanó labdát, s a beadását a jó időben és jó helyen tartózkodó Tamási 6 méterről rúgta a hálóba, ezzel beállította a végeredményt (2-1).
Alacsony színvonalú, közepes iramú első félidő szinte helyzetek nélkül telt el. Fordulás után egy másik zöld-fehér gárda jött ki a pályára, sorra dolgoztuk és hagytuk ki a helyzeteinket. A helyzetek alapján az eredmény a vendégekre nézve hízelgő.
Akik a győzelmet kiharcolták: Kovács (0)- Ambrus 5, Fehér 5, Benedeczki 5, Barics 5 - Mészáros 6, Tamási 7, Kiss T. 6, Buzás 7- Heffler 5 (Gábor 5, 46. perc), Varga L. 5 (Böde -, 82. perc).
Mérkőzés után Lengyel Ferenc így nyilatkozott: „Szerencsénkre egy hetünk van arra, hogy az első félidő játékát átgondoljuk, a hibákat kijavítsuk.”