Paksi Sportegyesület hírei

2005. november 08.
Labdarúgás
A táblázat élén várjuk a folytatást

Továbbra is tartja kitűnő formáját az NB II Nyugati- csoportjában szereplő felnőtt labdarúgó csapatunk. A 12. fordulóban a táblázat 4. helyén álló Budakalász SE-COR együttesét fogadtuk és 1-1-es félidő után 2-1-re legyőztük őket.
A mérkőzés 16. percében Varga Lacit a játékvezető tévesen állította meg les miatt. A gyorsan elvégzett szabadrúgás után Hevesi- Tóth elfutott a bal oldalon, s a kapujából kimozduló Kovács Attila mellett vezetést szerzett a vendégeknek (0-1). A gyors vendég gól nem zavarta meg a mieinket. A 18. percben egy beívelt labdát Fehér Attila 8 méterről a felső lécre fejelte, s a lepattanó labdából a védők üggyel-bajjal felszabadítottak. Fölényünk a 39. percben góllá érett. Buzás beadásából Böde 5 méterről a hálóba lőtt (1-1).
Fordulás után az 55. percben újabb hazai gólnak örülhetett a szépszámú hazai közönség. Történt, hogy Buzás szabadrúgást ívelt középre, és a jól helyezkedő Tamási Gábor 6 méterről a léc alá fejelt (2-1). Tíz perccel később tovább növelhettük volna előnyünket. Varga elhúzott a balszélen, beadását Böde kapura fejelte, de Bíró Szabolcs, a vendégek hálóőre kispárgázta a ba lsarokba tartó labdát.
Két jól felkészített csapat találkozója izgalmas, színvonalas, változatos mérkőzést hozott. Az első játékrészben jobbára a vendégek térfelén folyt a játék. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, de mintegy tíz perc után csapatunk magához ragadta a kezdeményezést, melyet a mérkőzés végéig már ki sem engedett a kezéből.
A mérkőzés összképe alapján győzelmünk megérdemelt, s ezzel a győzelemmel tartjuk közel két hónap óta tartó veretlenségünket.
Akik a győzelmet kiharcolták: Kovács A.- Ambrus, Fehér, Barics, Vizdár- Tamási, Mészáros, Kiss T. (Abonyi 89. perc) - Böde, Buzás (Gábor 83.perc), Varga L. (Bán 67.perc)