Tájfutó szakosztály hírei

2016. március 26.
Tájfutás
Hosszútávú Országos Tájékozódási Futó Bajnokság - Bátaapáti

A Paksi SE Tájfutó Szakosztálya és a Kalocsai SE Tájfutó Szakosztálya közösen rendezte meg a 2016-os év Hosszútávú Országos Tájfutó Bajnokságát Bátaapátiban. A rendezvényen több, mint 500 fő indult.

A pályák fizikailag rendkívül nehezek voltak a terep adottságai miatt. Sok igen mély völgy és meredek gerinc szabdalja a terepet, ezért a versenyzők zöme inkább a nagyobb kerülőutakat választotta az átmenetekben. A növényzeti fedettség 80%-ban jól futható szálerdő volt.

A paksiak közül 5 fő indult a versenyen, közülük csak Makovinyi Dorottya indult a bajnoki futam ifjúsági lány mezőnyében, ahol 17. helyezéssel zárt. Hahn Máriusz viszont újra felállhatott a kísérő kategóriák dobogójára 3. helyezettként.