Tájfutó szakosztály hírei

2006. augusztus 15.
Tájfutás
Óriási siker a Hungária Kupa Nemzetközi Tájfutó versenyen

Az idei magyar 5 naposon közel 750 versenyző állt rajthoz. A Paksi Sportegyesület Tájfutó Szakosztályát az alábbi 8 fő képviselte: Bíró Zoltán, Miholics Gábor, Dominik Lázár, Kiss Péter, Dömötör Balázs, Endrődi József, Böröcz Ildikó és Endrődi Erika.

A versenyközpont és a versenyzők sátortábora Debrecentől 5km-re található Víg-Kend Majorban volt, egy volt szovjet laktanyában, amit azóta egy csendes és szép sportközponttá alakítottak át. Szinte az összes versenyző egy táborba került, ami a verseny hangulatát még jobban felemelte. Legutóbb 2002-ben a Kiskunmajsai Hungária Kupa volt ilyen hangulatos rendezvény.
A terep akkor is és most is tipikus alföldi képet mutatott. A homokos, puha talaj és a sok fiatal akácültetvény nehezítette meg a futást. Jellemzőek voltak a jelleghatárok és a tipikus alföldi tuskósorok, de emellett természetesen a pályák felét tiszta, aljnövényzettől mentes erdőben és sokszor nyílt terepen küzdhettük le.
Az 5 napból csak a harmadik nap volt középtáv, a többi mind rövidített normáltáv. A pályák hossza a 4km-től a 8 km-ig terjedt 40-60 perces győztes idővel. A harmadik napi középtáv pedig inkább egy sprint bajnokságra emlékeztetett, mivel 1:5000 arányú térképre nyomtatták be a pályát.
Az 5 napot sokfajta kísérő rendezvény színesítette, mint például mobilos verseny, mikrosprint bajnokság, GPS verseny és Trail-O kupa.

A verseny napi győzteseit sárga trikóval jutalmazták, melyből kis csapatunk 6 db-ot gyűjtött be, amiből 5-öt Böröcz Ildikó kapott az N/21/C kategóriában és 1-et Kiss Péter az F/21/C kategóriában.
2 fiatal versenyzőnk is volt, akiknek ez volt az első Hungária Kupájuk, név szerint: Miholics Gábor és Bíró Zoltán.
Végül két dobogós helyezést sikerült megszerezni:
Böröcz Ildikó mind az 5 napi győzelme után az összetettben is egyértelműen léphetett fel a dobogó legmagasabb fokára. Kiss Péter pedig a dobogó 2. fokára állhatott fel F/21/C kategóriában.
Jó helyezést ért még el Dömötör Balázs az F/21/B kategóriában, aki napról napra javított a helyezésén és végül a 7. helyet szerezte meg.
Sajnos Bíró Zoltán a 2. és Miholics Gábor a 3. napját hibaponttal zárta ezért összetettben nem értek el helyezést.