Tájfutó szakosztály hírei

2009. május 16.
Tájfutás
Rövidtávú Országos Bajnokság - Komló

A Paksi SE tájfutóit 10 fő képviselte a versenyen. A verseny rövidtávja miatt a selejtező és a döntő futamot egy napon rendezték meg. A selejtezőkből 24 fő jut be az „A” döntőbe, a következő 24 fő a „B” döntőbe és így tovább, végül az „A” döntő első helyezettje lesz az országos bajnok. Mivel ez volt az első OB, melyen a kezdő futóink elindultak, így az volt a cél, hogy hibapont nélkül teljesítsék a pályákat a versenyzők.
A legjobb eredményt Tinnyei Petra érte el 18. helyezésével az N14B döntőben. Dömötör Balázs F21C és Kocsner Péter N14C kategóriában 4. helyezést értek el, ami szintén jó eredménynek számít.
A bajnokság technikailag komoly felkészülést igényelt, mivel nem egy szokványos sprint verseny volt. Sok szintkülönbség, a városkörnyéki parkerdő bozótos jellege és az alaposan megtervezett pálya vonalvezetése alaposan megnehezítette a versenyzést.