Tenisz szakosztály hírei

2017. január 28-29.
Tenisz
Atom Kupa - Paks

Hosszú idő után újra elnyertük országos verseny rendezési jogát. ATOM KUPA néven hirdettük meg a két korosztálynak szóló teniszversenyt. A lány 12 és a lány 18 évesek (1. kategória) korosztályúak versenyére 2017.01.28-29-én került sor a PSE fedett teniszcsarnokában.

A versenyen a 12 évesek között – jócskán fiatalként - KOMLÓSI CSENGE ÉS BÁLINT CSENGE vett részt. A versenyt PAJOR GRÉTA (Pécsi VTC) nyerte (az 1-5 helyezettek 1. Pajor Gréta, 2. Mendre Mirtill, 3. Komlósi Csenge, 4. Bálint Csenge, 5. Panghy Szonja).

A kislányok először indultak országos ranglista pontot adó versenyen. Jó lehetőség volt nekik, hogy a kispályás Play&Stay után először hazai pályán kóstolhassanak bele a kemény labdás nagypályás, mondhatni komolyabb versenybe.

A tavalyi évben a felvezető versenyek sok szép eredményt hoztak a lányoknak, reméljük a 12 évesek között is hasonló eredménnyel szolgálnak. Néhány Play&Stay versenyre még év elején elmennek, de a következő 3 év az L12-ben való minél jobb szereplésre, pontszerzésre ad lehetőséget fiataljainknak.

A 18 évesek 1. kategóriás versenyszáma a vártnál jóval erősebb mezőnyt hozott. Rompf Nándor versenyzői sajnos nem jutottak tovább az első fordulón. Az első kiemelt ranglista helyezése 7. volt. A versenyt Szalai Réka (Terrapark TC) nyerte, az 1-3 helyezettek 1. Szalai Réka, 2. Kaszás Petra, 3. Zsibrita Soleil és Müller Nikoletta.

Mind a hat hozzánk érkező vidéki versenyző a ranglista előkelő helyén található, és a dobogósok még jobb ranglista helyezést tudhatnak magukénak a paksi verseny után. Örömünkre szolgált, hogy Budapest, Budaörs, Pécs, Szekszárd mellett ismét érkezett versenyző Debrecenből is. Hazai pályán láthattuk a magyar korosztályos mezőny legjobbjainak egy részét.

Már az elődöntők is igen szorosan, döntő szetten dőltek el. A vasárnapi döntőn remek mérkőzést izgulhattak végig a kilátogatók. Reméljük versenyzőink sok tapasztalattal és élménnyel lettek gazdagabbak a hazai verseny után.

A PSE versenyzői:

Komlósi Csenge (L12) 3. helyezést ért el – 18 pontot szerzett, ezzel a februári ranglistán a 61. helyre került. Edzője Klopcsik Diana.

Bálint Csenge (L12) 4. helyezést ért el – 13 pontot szerzett, ezzel a februári ranglistán a 66. helyre került. Edzője Klopcsik Diana.

Kékesi Norma (L18), aki az első körben búcsúzott a későbbi 3. helyezettől – Zsibrita Soleil bizonyult jobbnak, aki nemrég költözött haza Kaliforniából. A versennyel 8 pontot szerzett, amivel a februári ranglistán a 35. helyre lépett. Edzője: Rompf Nándor

Rompf Pálma (L18), aki bejátszóként Zsibrita Soleillel kezdett, de sajnos 0:2-es állásnál betegség miatt fel kellett adnia a mérkőzést. Élete első országos versenyével 8 pontot szerzett, amivel a februári ranglistán az 57. helyre lépett. Edzője: Rompf Nándor.

B. Kovács Lídia (L18), aki szintén az első körben búcsúzott a későbbi 3. helyezettől. A versennyel 8 pontot szerzett, amivel a februári ranglistán a 41. helyre lépett. Edzője: Rompf Nándor