2018. május 6.
Tájfutás
Borvidék félmaraton - Szekszárd

Aranyérem 14km-en

30 fok meleg, 400m szintemelkedés, néhol elég meredek emelkedőkkel várt a 14km-es szakasz futóira a hétvégén Szekszárdon megrendezett Borvidék Félmaratonon.

A hosszabb szakaszok sem voltak kíméletesek, de Márkus Öcsi versenyei nem a kíméletességről szólnak. Jól követhető pályák, sok frissítőpont, rengeteg szurkoló, korrekt időmérés, befutóérem, póló várt az indulókra. A paksi tájfutók közül legjobb eredményt Böröcz Ildikó érte el. Gábor Anita a 21km-es távon 2 másodperccel maradt le a dobogóról és lett 4., míg Kiss Gábor 14km-en ötödikként ért célba.

A fiatalabb versenyzőinket megviselte a hirtelen jött nagy meleg, így Kovács Karina 8., Hahn Máriusz 22. lett a 14km-en. A leghosszabb 29km-es távon is volt indulónk, itt Gábor József 9. helyet szerzett. A legrövidebb távon pedig Balogh Emőke 143-ként ért célba.